MOJE ZAČIATKY V ZÁMORÍ
14 Nov

MOJE ZAČIATKY V ZÁMORÍ

Ísť hrať hokej do Kanady bola pre mňa veľká výzva.Bol to veľký a dôležitý krok v mojom živote, ale čo je podstatné, bol to ten najlepší krok aký som mohol urobiť pre svoj život.

Prečo?
Tak v prvom rade, naučil som sa dokonale anglický jazyk ktorý je veľkou výhodou vo svete. Našiel som si mnoho priateľov po svete, niektorých z nich pravidelne navštevujem. Tiež som dostal som štipendium na kanadskú hokejovú univerzitu a v neposlednom rade, život v Kanade mi otvoril oči, naučil som sa zodpovednosti a samostatnosti, čo doteraz skvele využívam.

Začiatky v zámori boli naozaj náročné, nezabudnem nikdy ako som prvý krat letel sám do Kanady, vtedy som mal 17 rokov. Letel som cez pol sveta za svojím snom a mal som pred tým veľký rešpekt, asi ako každý čo vycestuje do zahraničia na vlastnú päsť. Keď som bol už konečne v Kanade, priletel som do Toronta. To bola paráda, troška väčšie letisko ako u nás v Bratislave, navigovať sa tam a vtedy ešte bez angličtiny, zážitok. Nejak som to zvládol, zobral si batožinu, následne som stretol generálneho manažéra tímu, ktorý ma vyzdvihol na letisku. Naložil ma do auta a už som sa viezol, ani som nevedel kam a rozmýšlal som, či som vôbec nastúpil do správneho auta, pretože som mu nerozumel ani slovo, len som dúfal že ma neunesie a nepredá za pár dolárov.

Keď som už konečne dorazil do kanadskej rodiny po dvoch dňoch cestovania, tak to bol šok ale pozitívny. Rodina, ktorú som dostal bola naozaj skvelá a pomohla mi vo veľa veciach, keď už do Kanady idete, je dôležité aby ste mali tú správnu rodinu, od toho sa odzrkadluje aj mnoho vaších výsledkov na ľade. V nasledujúcej časti, vám porozprávam ako to funguje v kanadskej rodine.

Na začiatok stačilo…;)