PREČO ÍSŤ HRAŤ HOKEJ DO KANADY ALEBO USA?
14 Nov

PREČO ÍSŤ HRAŤ HOKEJ DO KANADY ALEBO USA?

V tejto časti si povieme, prečo by si mal ísť hrať hokej do Kanady alebo USA. V prvom rade, je to odvážny krok a tí ktorí to dali, tak pred nimi klobúk dole, nie každý dokáže opustiť rodinu, kamarátov a frajerku v mladom veku. Avšak, pre mladého človeka je to najlepšia možná voľba, odísť do zahraničia. My ľudia reagujeme na zmeny negatívne, avšak v konečnom dôsledku, vždy zistíme, že tá zmena nám niečo dala.

Tak potom prečo tam ísť? Má to hneď niekoľko benefitov, naučíš sa dokonale anglický jazyk ( nie tak ako u nás na škole, češť vynimkám ), keď sa naučíš anglický jazyk, už ti to nikto nezobere. Vedieť perfektne na Slovensku anglický jazyk znamená naozaj vela, takže treba myslieť aj do budúcna. Ak začneš pracovať, určite budeš mať lepšiu možnosť sa zamestnať čo ti prinesie každopádne viac peňazí :).

Tvoja osobnosť bude rásť! Odísť do zámoria v mladom veku je škola života pre každého, tam sa s tebou nik nebude hrať, takže keď nastane nejaký problém budeš tam sám za seba bez rodičov, keby bol veľký problém, pomôžeme ti my. Naučíš sa samostatnosť a zodpovednosť, tieto vlastnosti sú veľmi kľúčové v tvojom živote, vraví sa že len 10% ľudí má tieto vlastnosti a vďaka tomu sú úspešní.

Kanada, USA – kolíska svetového hokeja. Jeden z ďalších benefitov – budeš priamo v kolíske hokeja či v Kanade či v USA, všetko sa tam točí okolo hokeja, kamkoľvek prídeš alebo kohokoľvek stretneš, všetci riešia len hokej, čo je milé a občas otravné :). Na tvoje zápasy, bude určite chodiť viac skautov ako keď pôsobiš na Slovensku alebo v Českej republike. Takže, v zámorí by si mal ísť vždy na 120%, môže sa stať že na tvojom zápase alebo tréningu bude nejaký kvalitný skaut.

NHL tréneri ti radi pomôžu. Môžeš sa rapídne zlepšiť po hokejovej stránke z toho dôvodu, že tímy s ktorými spolupracujeme majú naozaj kvalitných trénerov a kvalitnú oganizáciu, ako ste mohli vidieť aj na našom kempe. Niektorí naši hráči majú trénerov ktorí odohrali, niekoľko zápasov v NHL, čo je určite skvelá skúsenosť. Celkovo v zámorí fungujú tými odlišne, každý tím v zámorí má aj svojho kustóda, ktorý sa stará o mnoho vecí, napríklad brúsenie korčúľ alebo riadenie šatni a pripravovanie šatni na zápas. Väčšina tímov má aj svoj tím doktorov, ktorí ti radi pomôžu buď formou nejakej masáže alebo určite nejakou radou v prípade problému.

Život v rodinách je super! Žiť v rodinách v zámorí, je veľká skúsennosť, okrem toho, že sa naučíš samostatnosti a zodpovednosti určite si vybuduješ aj kontakty v zahraničí a nikdy nevieš ako ich môžeš využiť. Je veľmi zaujímavé žiť napríklad v kanadskej rodine, prežiť tam Vianoce, plné snehu, je to naozaj pecka. Rodiny sa pravidelne zúčastnujú zápasov čo je milé a ked máš voľno zoberú ťa na výlet napríklad do Toronta.